کاخ ورسای و راهروی ممنوعه

کاخ ورسای و راهروی ممنوعه

داستان عجیب راه پله مخفی درکاخ ورسایفرانسهدر زمان پادشاه لویی پانزدهم داستانی شنیدنی است که در کنار زیبایی های این کاخ می تواند جذاب باشد.

این مقاله تجربیات سفر فردی به نامMich Cardin است که فرانسه رفته و از قصر ورسای بازدید کرده است:

<<کاخ ورسای >> (Palace of Versailles) به عنوان یکی از قصر های نمادین فرانسه شناخته شده است که داستان زندگی <<ماری آنتوانت>> (Marie Antoinette) با مهمانی های باشکوه و جلسات مد در این قصر جاودانه شده است.

این قصر حکومت ۴ پادشاه را در بیش از یک قرن به خود دیده است. تاریخ دانان فرانسوی و مردم به شایعه پراکنی پشت سر ساکنان سلطنتی این قصر می پرداختند. این مکان رمز و راز بسیار و اختلاف نظر هایی را به دنبال دارد.

معشوقه های پادشاهان(Louis XIII - Louis XV) در فیلم های <<سوفیا کوپال>>، (Sophia Coppola) مانند ماری آنتوانت به تصویر کشیده شده اند. در واقعیت، آن ها آپارتمان لوکسی در قصر داشتند که پادشاهان با راهرویی پنهان می توانستند به آنجا بروند.

ماری آنتوانت اکثرا به خانه ی خود که چند دقیقه با قصر فاصله داشت، پناه می برد. آنجا او می توانست در سالن آبی رنگش که دیوارهایش برای عبور نور پایین می آمدند یا برای جلوگیری از دید دوست داران و دشمنانش بالا برده می شدند، به استراحت بپردازد.

به ما اجازه داده شد که قسمت های ممنوعه ی این قصر را با همراهی یک مورخ محقق به نام <<متیو د وین>>، (Mathieu Da Vinha) بازدید کنیم.

دَوین ما را با رازهای پنهان و زوایای تاریک این جواهر تاریخی بیشتر آشنا کرد.

کاخ ورسای زیباترین و پربازدیدترین کاخ سلطنتی دنیا

برج سن ژاک پاریس در خیابان ریولی

دانشگاه پاریس دوفین , تحصیلات آموزش عالی و منتخب تحقیقات فرانسوی

قصر ,های ,ورسای ,کاخ ,ممنوعه ,راهروی ,کاخ ورسای ,راهروی ممنوعه ,این قصر ,ورسای و ,و راهروی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
keyglitasis bagheluxeariana fakhtegparvaz alamdar21 800d sakhtemoonblock minugrafick sesuotweb onlinegorup farhangii