آیا می دانید که چهار طاق پیروزی در پاریس وجود دارد؟

آیا می دانید که چهار طاق پیروزی در پاریس وجود دارد؟ بله بله، درست خواندیددر پاریس 4 عدد Arcs de Triomphe وجود دارد.کهمعروف ترین آنهاArc de TriompheدرPlace de lrsquo;Etoileاست. ولی 3 آرک پیروزی یا طاق پیروزی کجا هستند, ما آنها را در زیر نشان می دهیم.

Arcde Triomphe در Porte Saint-Denis

بلوار سنت دنی , پاریس دهم

دروازه سنت دنی یک از چهار طاق پیروزی در پاریس است که در منطقه ده فعلی پاریس واقع شده است . این طاق پیروزیدر سال 1672 به دستورشخص لوئی چهاردهم و توسطآرشیتکت و مدیر آکادمی سلطنتی معماری Franccedil;ois Blondel و Michel Anguier ، مجسمه ساز فرانسوی و به افتخارپیروزی های لوئی چهاردهم در جنگهای هلند و Franche-Comteacute; و Rhin ساخته شد.دروازه سنت دنی در محل قبلی دروازه قرون وسطایی که شارل پنجم بنا کرده بود, ساخته شد.

چهار طاق پیروزی در پاریس

چهار طاق پیروزی در پاریس

این ldquo;طاق پیروزیrdquo; << arc de triomphe >> بر اساس مدل طاق تیتوس در رم ساخته شده است، با یک کمان بزرگ و دو درب کوچک، که در پایه های obelisks مطرح شده است. مجسمه ها در جنوب دروازه نشانه هلند و Franche-Comteacute; و Rhin متحدین شکست خورده از لوئی چهاردهم هستند.

اگر شما به بالای این ساختمان حدود 25 متری نگاه کنید، شما را به کلمات << Ludovico Magno >>، که به معنی ldquo;برای لوئی بزرگrdquo;، بخاطر از خود گذشتگی و فداکاری پادشاه !!

Porte Saint-Denis به عنوان یک بنای تاریخی با لیست 62 طبقه بندی شده است. کارهای بازسازی در سال 1988 انجام شد

Arc de Triomphe du Carrouselدر Place du Carrousel

غرب موزه لوور , منطقه یک پاریس

یکی دیگر از چهار طاق پیروزی در پاریس , Arc de Triomphe du Carrousel از بناهای تاریخی پاریس است که از سال 09 میلادی ساخته شده است و در Place du Carrousel در منطقه یکم پاریس ، در غرب موزه لوور واقع شده است. از10 سپتامبر 88, این طاق پیروزی با داشتن ورودی در هر یک از چهار سمت ،ازبناهای تاریخی فرانسه به شمار می رود.

چهار طاق پیروزی در پاریس

چهار طاق پیروزی در پاریس ,Arc de Triomphe du Carrousel

در سالهای 07 تا 09, این طاق پیروزی در ادای احترام به ارتش بزرگ ناپلئون بناپارت در مقابل کاخ تویلری rdquo; palais des Tuileries rdquo; ساخته شد.طراحی آن که توسط چار Percier و Pierre Fontaine انجام شده ,جشن پیروزی ارتش فرانسه در rdquo; Austerlitz rdquo; ومبارزات سال 05 و تسلیم در 20 اکتبر 05 را به تصویر کشیده است.

چهار طاق پیروزی در پاریس ,Arc de Triomphe du Carrousel

چهار طاق پیروزی در پاریس ,Arc de Triomphe du Carrousel

این بنای یادبود در واقع دروازه ای بود که حیاط کاخ را از میدان کاروسِل ldquo;place du Carrouselrdquo; جدا میکرده است .پس از سوخته شدن باغ تویلری در سال 71 و نابودی آن در سال 83، امروزه , این بنای یادبود در میدان مربع شکل بزرگی به همان نام واقع شده است .

چهار طاق پیروزی در پاریس

چهار طاق پیروزی در پاریس , طاق پیروزی و کاخ تویلری در سال 60

Arcde Triomphe در Porte Saint-Martin

بلوار سنت مارتن , پاریس دهم

این بنای تاریخی جانشین سه دروازه تاریخی پاریس با قدمتی از دوره قرون وسطایی است،که با ارتفاع متر در بلوار سنت مارتن منطقه دهم همچنان ایستاده است .

چهار طاق پیروزی در پاریس

چهار طاق پیروزی در پاریس ,Arc de Triomphe du Porte Saint-Martin

این طاق پیروزی در سال 1674 به دستور لوئی چهاردهم و به افتخار پیروزی هایش در Franche-Comteacute; و Rhin توسط آرشتیکت Pierre Bullet شاگرد Franccedil;ois Blondel سازنده طاق پیروزی سنت دنی , ساخته شد.این بنا طی لیست 62 در لیست بناهای تاریخی فرانسه به ثبت رسیده و در سال 1988 بازسازی شده است.

طاق پیروزی بلوار سنت مارتن یک نسخه کوچکی از بنای طاق کنستانتین (313-315) در رم است.

Arcde Triomphe درPlacede lrsquo;Eacute;toile

میدان اتوال (ستاره) , پاریس هشتم

آیا Arc de Triomphe de lrsquo;eacute;toile نیز دروازه ای از دروازه های شهر پاریس بوده است ؟در هر صورت، متن زیر این چیزی است که تاریخ این بنا به ما می گوید.در ابتدا، ناپلئون اول، سازنده این بنا ،در نظر داشت جائی برای ورود بهخیابانی ارتباط دهندهلووروباستیل،آرک یا قوسیبرای عابران پیاده جهت رسیدن به faubourg Saint-Antoine بسازد. اما امپراتور،از آرشیتکتJean-Franccedil;ois-Theacute;regrave;se Chalgrin , میخواه که یک Arc de Triomphe را جهت یادبود پیروزی های بزرگ ارتش فرانسه، و بهمین نام بسازد .

طاق پیروزی Etoile که غالبا به نام ساده Arc de Triomphe می شناسد .در سال 06 به دستور امپراتور ناپلئون اول ، تحت نظر لوئی فیلیپ در پاریس آغاز شد و در سال 36 ، در منطقه هشت پاریس ، در مرکز place Charles-de-Gaulle (که قبلا عنوان Place de lrsquo;Etoile را داشت ) ، در محور و در انتهای غربی خیابان Champs-Elyseacute;es با فاصله 2,2 کیلومتر از میدان کنکورد rdquo; place de la Concorde rdquo; با ابعاد استثنایی (حدود 50 متر ارتفاع، 45 متر طول و 22 متر عرض) پایان یافت .

Arc de Triomphe de lrsquo;eacute;toile

Arc de Triomphe de lrsquo;eacute;toile

( place de lrsquo;Eacute;toile , تشکیل شده از یک میدانبزرگ با دوازده بلوار در اطرافش , در قرن نوزدهم، تحت نظارت بارون هاسمان، ستاره ای درخشان را مجسم میکند. )

ArcTriomphe_La-place-de-l'eacute;toile-vue-du-ciel

Arc de Triomphe de lrsquo;eacute;toile , La place de lrsquo;eacute;toile

با به پایان رسیدن آن در سال 36 ,توسط پادشاه فرانسه، Louis-Philippe ، افتتاح شد و آن را به ارتش انقلاب و امپراطوری اختصاص داد.در همان زمان این بنا به یکی از نمادهای پاریس در سرار جهان تبدیل شد.سرباز گمنام در سال 1921 در آنجا به خاک سپرده شده است .شعله یادآور rdquo; La flamme du souvenirrdquo; هر روزه در ساعت :30, جهت بزرگداشت و گرامیداشت کشته شدگان در راه فرانسه احیا می شود.

La flamme du souvenir

La flamme du souvenir ,Arc de Triomphe de lrsquo;eacute;toile

کاخ ورسای زیباترین و پربازدیدترین کاخ سلطنتی دنیا

برج سن ژاک پاریس در خیابان ریولی

دانشگاه پاریس دوفین , تحصیلات آموزش عالی و منتخب تحقیقات فرانسوی

de ,پاریس ,پیروزی ,طاق ,triomphe ,سال ,طاق پیروزی ,de triomphe ,پیروزی در ,در پاریس ,arc de ,lrsquo eacute toile ,porte saint martin ,porte saint denis

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

17790487 17440542 17958290 17933555 18078668 18103420 18054483 18063155 17216863 17900177